gru 20 2017 Odkładamy pieniądze – jak to robić.
Komentarze: 0

 Inteligentne oszczędzanie!

To jedna z najprostszych zasad, która każdemu zapewni sukces w odkładaniu pieniędzy. Warunkiem jest jej przestrzeganie.

Najtrudniej jest odkładać pieniądze kiedy jest ich mniej niż potrzebujemy. Jednak odkładanie środków to jedna z najmądrzejszych rzeczy jakie możemy zrobić z pieniędzmi. Dzięki temu wielu z nas będzie mogło sobie pozwolić na godne życie na emeryturze, na własne mieszkanie, samochód czy kapitał na inwestycje. Jak więc odłożyć pieniądze skoro co i raz pojawiają się nowe wydatki?

 

Dzięki prostej zasadzie!

Odłóż 5% swoich wszystkich dochodów. Wiele osób nie wyobraża sobie umniejszenia swojego portfela o kolejne środki, ale pomyślmy o tym jak o nowym podatku, który wszedł w życie. Jeśli tak by się stało musielibyśmy oddać te pieniądze i nic z tego byśmy nie mieli. A tak one zostają w naszej kieszeni i rosną, aby kiedyś nam posłużyć.

Przy założeniu, że ktoś przynosi do budżetu domowego 3000 zł po odjęciu naszego 5% podatku na odkładanie przyniesie 2850 zł. Chyba żadnego budżetu taka różnica nie zniszczy, a w efekcie za jakiś czas może przynieść sporą sumę.

Pomnożyłem tą przykładową sumę razy 12 bo tyle jest miesięcy w roku a potem razy 15 bo założyłem że to oszczędności z 15 lat. Nie podnosiłem kwoty zarobku co wydaje się być dziwne, bo nie wyobrażam sobie za 15 lat zarabiać tyle samo. No, ale przykład to przykład. Wyszła kwota: 27000 zł.

 

Te 15 lat i tak minie. Nawet jak będę wydawał te 5% więcej miesięcznie to dużej różnicy w jakości życia nie odczuje, o ile odczuje jakąkolwiek różnicę.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz